Žuvusiems keliuose atminti trijuose Lietuvos miestuose vyks akcija „Neužgesk“

Kasmet, trečiąjį lapkričio sekmadienį, minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Ta proga, lapkričio 17-ają Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje bus organizuojama socialinė akcija „Neužgesk“, kurios metu bus aukojamos Šv. Mišios, savo jautriomis istorijomis dalinsis skirtingų tarnybų atstovai, skambės poetų eilės, dainuojamosios prozos kūriniai, taip pagerbiant skaudžias netektis kelyje.

Šių metų pagrindinis akcijos „Neužgesk“ akcentas – iš žvakučių sudėliotos didelės širdies kūrimas. Renginio vietoje organizatoriai paruoš žvakutes, bet tuo pačiu visi norintys kviečiami atsinešti ir po vieną ar kelias žvakutes su savimi. Širdies skleidžiama šviesa skatins susimąstyti ir prisiminti asmenis, žuvusius tragiškuose eismo įvykiuose. Taip pat jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis” pristatys savo šviesos ir garso instaliaciją, priminsiančią apie vykstantį karą keliuose ir jo aukas. Edukacinėje renginio dalyje apie nelaimingus autoįvykius, kurių liudininkais tapo, papasakos specialiųjų tarnybų – policijos, greitosios ir priešgaisrinės pagalbos atstovai. Visi renginio dalyviai bus kviečiami stabtelėti ir pasivaišinti karšta arbata ir sausainiais, pasiklausyti poetų deklamuojamų eilių ir dainuojamosios prozos kūrinių.

Pasaulinė diena žuvusiems atminti yra minima nuo 2005 m. lapkričio 26 d. Tais metais Jungtinių Tautų Organizacija priėmė rezoliuciją, kuria buvo kreiptasi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose paminėti. Pagrindinis šios dienos tikslas – solidarumo išreiškimas ir dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar pažįstamų. Kartu siekiama dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Renginio organizatoriai – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR Susisiekimo ministerijos ir Jaunųjų Kelininkų Klubas „Kelelis“.

Daugiau informacijos apie Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti renginius: https://www.facebook.com/pg/LAKD.LT/events/?ref=page_internal