Warning: file_get_contents(https://krasto.info/orai-w/dabar/auto.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/pz/header.php on line 192
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Elektrinės bagažinės veikimas

Esu tikras, kad daugeliui vairuotojų pažįstama tokia situacija: išėjau iš namų, įsėdau į mašiną, užvedžiau variklį ir staiga prisiminiau, kad pamiršau ką nors įmesti į bagažinę arba ką nors iš ten išnešti. Tolesnė veiksmų seka yra maždaug tokia: išjungiame variklį (juk reikia raktelių norint atidaryti bagažinės spyną), išlipame iš automobilio ir pradedame atidaryti bagažinę. Jei lauke žiema, užšalus rakto skylutė gali labai apsunkinti užduotį, dažnai tenka bėgti verdančio vandens. Visa tai užima pakankamai daug laiko, o tai ypač pastebima, kai skubate išvykti. Raktus vis tiek galite pamiršti bagažinėje ir tuomet teks skubiai ieškoti, kaip atidaryti dangtį, kad juos gautumėte. Apskritai galima pateikti pavyzdžių apie nepatogumus naudojant mechaninį bagažinės užraktą labai ilgą laiką, tačiau šiandien norėčiau pakalbėti apie problemos sprendimo būdą… Ir jis vadinasi – „Elektrinis užraktas bagažo skyrius“, kuris užtikrina automatinį automobilio galinių durų atidarymą, o tai labai supaprastina transporto priemonės vairuotojo gyvenimą. Taigi, išsiaiškinkime, kas tai per dalis ir ar įmanoma sukurti tokį „stebuklą“ mums patiems.

Elektrinis bagažinės dangtis: įrenginio savybės ir veikimo principas. Automatinio bagažinės atidarymo funkcija yra gana nauja galimybė, prie kurios egzistavimo dauguma naujų automobilių modelių savininkų tik pradeda priprasti. Elektrinės pavaros, leidžiančios pasiekti tokį rezultatą, veikimo esmė iš esmės nesudėtinga: kam nors paspaudus atitinkamą mygtuką, per šią dalį įsijungia bagažinės dangčio užraktas, dėl kurio jis atsidaro. Atrodo, smulkmena, bet kaip tai supaprastina transporto priemonės savininkų gyvenimą ypač šaltuoju metų laiku. Jau minėjome apie rakto skylutės užšalimo galimybę ir tuomet, norint atidaryti bagažinę, reikia parodyti vaizduotę. Dažniausiai spyna užpilama verdančiu vandeniu arba žiebtuvėliai kaitinami ugnimi, kartais taip pat kaitinamas raktas, apskritai kiekvienas vairuotojas pats sugalvoja būdą, kuris gali padėti išspręsti iškilusią problemą. Bet jei turėtum elektrinę užraktą, nieko panašaus daryti nereikėtų. Šis įrenginys yra suderinamas su standartiniu (mechanine) užraktu, o tai reiškia, kad atidarant bagažo skyriaus dangtį vienu metu galima naudoti du būdus, o tai, beje, padidina atsparumą įsilaužimui. Anksčiau elektrinė pavara buvo montuojama tik užsienyje pagamintose transporto priemonėse, tačiau šiandien daugelis vietinių automobilių ją turi įprastų prietaisų sąraše. Jei jūsų automobilis nepriklauso nei pirmai, nei antrai grupei – nenusiminkite, tokį mechanizmą galima nesunkiai sumontuoti savo jėgomis, pagrinde noru ir sumaniomis rankomis. Magistralinė elektrinė pavara pateikiama kaip prietaisas, kurį sudaro tik kelios dalys: mygtukas, saugiklis, stūmoklis, dvi keturių kontaktų relės ir elektros variklis.