Warning: file_get_contents(https://krasto.info/orai-w/dabar/auto.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/pz/header.php on line 192
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„Porsche“ pristatė naują sportišką „Cayenne“ versiją – „Cayenne GTS“

Porsche-Cayenne-GTS-2Vokietijos automobilių gamintojas „Porsche“ pristatė sportišką savo visureigio versiją – „Cayenne GTS“. Naujasis modelis tapo galingesnis, greičiau įsibėgėja iki 100 km/val., o suvartoja dar mažiau degalų. Drauge su sportiškuoju modeliu „Porsche“ pristatė bazinę visureigio versiją „Cayenne“.

„Sportiškoji GTS versija sudaro 11 proc. visų „Cayenne“ pardavimų, todėl šis debiutas gamintojui yra svarbus. Naujasis modelis suteiks „Cayenne“ vairuotojams daugiau adrenalino ir už visureigio vairo leis pajausti, kad vairuojamas sportinis automobilis“, – teigė „Porsche“ atstovės Lietuvoje „Prime Auto“ vadovas Jonas Jokštys.

„Cayenne GTS“ ratus suka 3,6 l darbinio tūrio benzininis variklis su dviem turbinomis. Palyginus su ankstesniame modelyje naudotu V8 varikliu, naujasis agregatas išvysto 20AG daugiau ir pasiekia 440AG pajėgumą. Sukimo momentas taip pat išaugo iki 600 Nm, tačiau kuro suvartojimas sumažėjo 0,9l/100km. Naujojo „Cayenne GTS“ savininkai nuo 0 iki 100 km/val. galės spurtuoti 0,6 s greičiau. Dabar įsibėgėjimas trunka vos 5,2 s, o įsigijus „Sport Chrono“ paketą – 5,1 sekundės. Maksimalus naujojo modelio greitis – 262 km/val. „Cayenne GTS“ standartiškai parduodamas su sportine išmetimo sistema, kuri suteikia gerai pažįstamą GTS modelių griausmą.
Naujojo „Cayenne GTS“ pakaba yra 24 milimetrais žemesnė nei standartinio modelio, o „Porsche Active Suspension Management“ pakabos sistema suderinta sportiniu režimu. Stabdymo galią užtikrina 390 mm priekiniai (358 galiniai) stabdžių diskai, kurie taip pat montuojami „Cayenne Turbo“ modelyje.

Dėl išorės dizaino sprendimų „Cayenne GTS“ modelis atpažįstamas ir pamačius jį gatvėje. Priekyje sumontuotos didžiulės oro paėmimo angos, o šonuose galima pastebėti praplatintas ratų arkas. Galinis ortakis ir apatinė automobilio dalis yra dažomi kėbulo spalva. Veržlaus automobilio įspūdį sustiprina juodos modelio ir kitų parametrų raidės, 20 colių ratlankiai, juodi priekiniai ir užtamsinti galiniai LED žibintai.

Sportiškame „Cayenne GTS“ salone dominuoja Alkantara. Šia medžiaga padailintos aštuoniomis kryptimis reguliuojamos sportinės sėdynės su GTS simbolika atlošuose. Išskirtinai tik GTS modeliai gali būti komplektuojami su raudonos arba sidabrinės spalvos interjero akcentais. Pasirinkta spalva nudažomas tachometras, dekoratyvinės siūlės salone, galvos atlošo dekoracijos ir saugos diržai.

Drauge su „Cayenne GTS“ debiutuojančiame baziniame „Cayenne“ modelyje montuojamas jau gerai pažįstamas 3,6 l darbinio tūrio V6 benzininis variklis, kuris išvysto 300AG. Šis variklis nuo 0 iki 100 km/val. visureigiui leidžia įsibėgėti per 7,7 s, o su „Sport Chrono“ paketu – per 7,6 sekundės. Kaip ir kituose „Cayenne“, baziniame modelyje bus montuojama daugelis kurą taupančių technologijų, tokių kaip „Start/Stop“ sistema, variklio ir greičių dėžės temperatūros valdymas siekiant sumažinti trinties nuostolius kol variklis neįšilęs, riedėjimo išjungus variklį sistema. Šios sistemos leidžia naujajam „Cayenne“ kuro sąnaudas sumažinti 0,7 l/100 km iki 9,2 l/100 km, o CO2 išmetimą sumažinti 21 g/km iki 215 g/km.

Palyginus su ankstesniuoju „Cayenne“ naujasis modelis siūlo gausesnį standartinės įrangos komplektą. Be naujos aštuonių laipsnių „Tiptronic S“ pavarų dėžės su „Start/Stop“ ir riedėjimo sistema, standartinėje įrangoje taip pat galima rasti pagrindinius biksenoninius žibintus, su keturių taškų LED dienos žibintais, daugiafunkcinį vairą su pavarų perjungimo svirtelėmis bei automatiškai užsidarantį bagažinės dangtį.

„Cayenne“ ir „Cayenne GTS“ pasauliui bus pristatyti Los Andželo automobilių parodoje lapkričio 19 dieną. Lietuvoje „Porsche“ įgaliota atstovė „Prime Auto“ jau priima išankstinius „Cayenne“ ir „Cayenne GTS“ užsakymus, o šių modelių kainos prasideda atitinkamai  nuo 229 tūkst. Lt ir nuo 344 tūkst. litų. Iš anksto naująjį modelį užsakantys pirkėjai jį turėtų gauti kovo mėnesį.

„Porsche“ atstovas Lietuvoje „Prime Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“, kuri vykdo veiklą automobilių prekybos ir techninio aptarnavimo, nekilnojamojo turto vystymo, automobilių aikštelių valdymo ir energetikos srityse. Įmonių grupei iš viso priklauso 20 įmonių.