Lietuviai sukūrė išskirtinį dviratį

Lietuvių sukurtas hibridinis dviratis gerokai skiriasi nuo įprasto.

Lietuvių sukurtas hibridinis dviratis gerokai skiriasi nuo įprasto.

“NEEMATIC” – tai kalnų dviračio ir motociklo hibridas. Elektrinis dviratis, kuris suteikia motokroso patirtį. Šis modelis pasiekia 100 km/h maksimalų greitį, o juo galima nuvažiuoti nuo 50 iki 100 km atstumą – net ir nenaudojant pedalų.

“NEEMATIC” elektrinis dviratis yra unikalios aliuminio rėmo konstrukcijos. Jame montuojamas maksimalios 20 kW galios variklis, pakaba suderinta dideliam greičiui, kalnų ir miško takams, šuoliams.

Šio dviračio kūrėjai, Domas Zinkevičius ir Linas Kraniauskas, darbus prie dviračio dizaino ir projektavimo pradėjo dar 2014 metais. Tačiau  didžiausiu postūmiu šio projekto vystyme tapo sutartis su investuotoju: 2016m.  rizikos kapitalo įmonės „Practica Capital“ administruojamas rizikos kapitalo fondas „Practica Seed Capital“ investavo 200000 eurų. Įmonė administruoja 8 mln. eurų pradinės stadijos rizikos kapitalo fondą „Practica Seed Capital“ bei 16 mln. eurų rizikos kapitalo fondą „Practica Venture Capital“, įsteigtus pagal Europos Investicijų Fondo administruojamą JEREMIE iniciatyvą, kuri finansuojama ES Struktūrinių Fondų lėšomis pagal Lietuvos 2007-2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programą.

“Ši investicija, mums suteikė galimybę sėkmingai išvystyti prototipų modelius. Labai svarbu, jog sulaukėme pasitikėjimo iš investuotojų, kadangi tokio produkto rinka yra pakankamai nauja, o rizikos lygis aukštas. Esame labai patenktinti bendradarbiavimu su „Practica Capital“ – jų patirtis dirbant su inovatyviomis ankstyvos stadijos įmonėmis, o ypač gaminančiomis techninę įrangą, yra didžiulė paspirtis mūsų komandai“ – teigė vienas įkūrėjų Linas Kraniauskas.

Didelės galios dviračių rinkoje, šis dviratis išsiskiria dviem parametrais:

Unikalia rėmo konstrukcija, kurioje varikliis yra ne galiniame rate (kuo pasižymi dauguma elektrinių dviračių), o dviračio rėme. Todėl dviračio ratai puikiai amortizuoja.Didelė galia – montuojamas 20 kW maksimalios galios variklis. Dviratis gali pasiekti maksimalų greitį per itin trumpą laiką.

“Mes norėjome sukurti galingą elektrinį dviratį skirtą ekstremaliai bekelės patirčiai. Svarbiausias uždavinys buvo perkelti variklį iš galinio rato į rėmą ir atsisakyti blogai amortizuojamo svorio. Sukurtas svorio paskirstymas ir galia daro “NEEMATIC” pranašiausiu dviračiu didelės galios dviračių (high-performance) segmente” – pasakojo Domas Zinkevičius, įkūrėjas ir inžinerijos vadovas.

Abu kūrėjai tiki, jog visas transportas bus elektrinis. Baterijų ir elektrinės pavaros pažanga yra milžniška. Tačiau neužtenka elektrą pritaikyti esamiems modeliams. Rinkoje yra elektrinių dviračių ir motociklų, bet “NEEMATIC” idėja yra kita – sukurti elektrinį dviratį iš pagrindų, o ne modifikuojant esamus produktus.

Taip buvo sukurtas ypatingai galingas ir lengvas elektrinis dviratis, kurį galima laikyti netgi bute ar transportuoti lengvuoju automobiliu.

Linas ir Domas, pirmieji įkūrėjai, turi daugiau nei 12 metų patirtį elektrinių dviračių gamyboje ir suspensijos sportui inžinerijoje. Įdomu tai, kad Linas pagal išsilavinimą ir ankstesnę patirtį yra architektas, todėl tai pastebima žiūrint į dviračio rėmą, jis taip pat prižiūri dizaino bei estetikos kryptį. Domas – mechanikos inžinierius, dirbęs tokiose kompanijose kaip “Multimatic” ir “Delphi”, sukaupęs didžiulę patirtį dirbdamas auto sporte, įvairių lenktynių inžinierių komandose (Porsche Carrera Cup GB, VW Castrol Cup, Dakar rally).

Spalio mėnesio pradžioje „NEEMATIC“ buvo pristatytas didžiausioje Vokietijos motociklų parodoje “Intermot 2016”, kurioje dviratį išbandė ir teigiamai įvertino garsūs KTM bekelės važiavimo treneriai bei austrų inžinieriai, kuriantys motociklus KISKA kompanijoje.

Netolimoje ateityje “NEEMATIC” suteiks galimybę testuoti dviratį Europos trasose, ir pradės išankstinius pardavimus savo internetiniame puslapyje.